Každý poskytovateľ siete má verejná APN (Access Point Network). Keď je karta SIM zapnutá pre dáta, napr. GPRS / 3G atď., bude predvolene pridaná verejná APN. Verejná APN je otvorená pre všetkých, aby ich mohli používať.
Často kladené otázky
Aké pásmo LTE je podporované?
Country | Operator | Frequency | Band | Ursalink 5x Series | Ursalink 7x Series |
Slovakia | Orange/Telekom/O2/SWAN | 800/1800/2600 | B3, B7, B20 | Y | Y |
Aká je defaultne nastavená IP adresa priemyselných celulárnych routrou Ursalink?
Predvolená IP adresa priemyselného routra Ursalink je 192.168.1.1
Čo je dynamická IP adresa?
Jednoducho povedané, ide o opak pevnej IP adresy.
Ak sa zariadenie pripojí k sieti, bude mu pridelená IP adresa. Keď sa však zariadenie odpojí, pridelenú IP adresu stratí. Následne bude pri ďalšom pripojení k sieti pridelená nová IP adresa.
Ako zmeniť heslo na účte administrátora?
Ak chcete zmeniť heslo po prihlásení sa do webového GUI, prejdite na „System“> „User Management“> „Account“.
Čo znamená súkromná APN?
Súkromný protokol APN (Access Point Network) dáva zákazníkom priamy prístup k ich sieti LAN a umožňuje im špecifikovať určité parametre, ako napríklad súkromný adresný priestor priradený zariadeniam a server RADIUS priradený na autentifikáciu používateľa. Popritom však máte tiež prístup k internetu.
Čo je verejná APN?
Čo je verejná IP adresa?
Verejné adresy IP sú adresy IP, ktoré sú viditeľné pre verejnosť. Vzhľadom na to, že tieto adresy IP sú verejné, umožňujú iným ľuďom poznať zariadenie a získať prístup k nemu, napríklad ako webový server.
Čo je VPN tunel?
VPN je súkromná sieť, ktorá používa verejnú sieť (zvyčajne internet) na pripojenie zariadení so súkromnými adresami IP od počítača cez vašu sieť LAN alebo z domova. Namiesto použitia dedikovaného a skutočného pripojenia, ako je prenajatá linka, VPN používa „virtuálne“ pripojenia smerované cez internet z privátnej siete spoločnosti k vzdialenému zariadeniu. VPN tunel by sa používal pre tých, ktorí majú na svojich SIM kartách súkromnú IP adresu.
Čo je site-to-site VPN tunel?
VPN tunel typu site-to-site je sieťové prostredie, v ktorom sa na vytvorenie VPN tunela používajú dve brány firewall. Pomocou technológie Wireless Logic používame tunely IPSEC VPN. Nakonfigurujeme firewall na našej strane a potom odošleme konfiguračné parametre zákazníkovi. Zákazník potom musí zadať konfiguracné parametre na svoj firewall / smerovač. To umožní všetkým strojom (zariadeniam) v podnikovej sieti LAN pripojiť sa k zariadeniam pomocou našich m2m SIM a naopak. Toto je stále prepojenie VPN. Ak chcete vytvoriť tunel zo stránok, zákazníci potrebujú hardvérový firewall / smerovač, ktorý je schopný nastaviť tunel VPN IPSEC.
Čo je HSDPA/HSUPA?
High-Speed Downlink Packet Access (HSDPA) je nový celulárny protokol a niekedy sa označuje ako technológia 3,5G (alebo 3½G). HSDPA poskytuje plynulú evolučnú cestu pre siete Universal Mobile Telecommunications System (UMTS), ktoré umožňujú vyššiu dátovú kapacitu (až 14,4 Mbit / s na bunku v zostupnom a 2 Mbit / s v uplinku na bunku). High-Speed Uplink Packet Access (HSUPA) je 3G celulárny protokol v rodine HSPA s rýchlosťami uplink až do 5,76 Mbit / s.
Ako nastaviť vlastný OpenVPN v systéme Windows?
Pozrite si poznámky k aplikácii: Ako nastaviť vlastnú OpenVPN v systéme Windows
Ako vytvoriť OpenVPN pripojenie s Ursalinkom?
Pozrite si poznámky k aplikácii: Ako vytvoriť OpenVPN pripojenie s Ursalinkom